1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
 
 

Zabiegi z kwasem hialuronowym, które zapewnia medycyna estetyczna

W medycynie estetycznej wykorzystywanych jest wiele substancji, które mają odbudowywać naturalne właściwości skóry, które tracone są z wiekiem. Jedną z takich substancji, którą medycyna estetyczna poznań powszechnie stosuje jest kwas hialuronowy. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego występującego w skórze stopniowo spada, co można obserwować u kobiet już po dwudziestym piątym roku życia. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego pozwalają na odbudowanie właściwej ilości tej substancji w skórze. Pozwala to na zabezpieczenie skóry przed zmianami wynikającymi ze starzenia się. Zabiegi kierowane do kobiet w wieku trzydziestu lat opierają się przede wszystkim na wykorzystaniu kwasu hialuronowego, który nie jest usieciowany. W tym wieku jest to wystarczające do uzyskania właściwego poziomu kwasu hialuronowego w skórze w celu zapewnienia jędrności i właściwego nawilżenia skóry. Natomiast po czterdziestym roku życia niezbędne jest stosowanie kwasu hialuronowego, który jest usieciowany. U starszych kobiet stosowany jest wysoko usieciowany kwas hialuronowy, który ma na celu przeciwdziałać już występującym skutkom starzenia się.

Medycyna estetyczna w Poznaniu

Kwas hialuronowy stosowany jest w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Podawany jest on w formie różnych preparatów. Dopasowanie poszczególnych zabiegów do potrzeb pacjentek ze strony lekarzy medycyny estetycznej pozwala na zapewnienie redukcji problemów ze skórą charakterystycznych dla wieku, czy rodzaju skóry pacjentki. Jednym z popularnych zabiegów mających na celu odmłodzenie skóry twarzy, szyi jest skulptra. Jest to zabieg, który pozwala na uzupełniania ubytków w objętości twarzy. Zastosowanie zabiegu pozwala również na wyrównywanie fałd na skórze a także na redukowanie głębokich zmarszczek. Skulptra jest specjalnym preparatem, który odpowiada za wypełnienie obszarów w skórze w sposób czasowy. Zabieg jest realizowany w ramach terapii, które mogą obejmować od trzech do sześciu zabiegów. Jest to jeden z popularniejszych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna poznań. Czas trwania pojedynczego zabiegu wynosi od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut. Zabieg nie powoduje poważnych skutków ubocznych a jedynymi objawami negatywnymi zabiegu może być pojawienie się zaczerwienienia na skórze, które może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Realizacja zabiegu opiera się na wprowadzeniu preparatu w znieczuleniu miejscowym za pomocą strzykawek.

Medycyna estetyczna – Poznań

Innym zabiegiem, który często stosowany jest w medycynie estetycznej jest voluma. Jest to zabieg, który również korzysta z preparatu opartego na właściwościach kwasu hialuronowego, który jest specjalnie spreparowany, dzięki czemu działa na zasadzie inplantu. Zabieg stosowany jest do modelowania policzków. Voluma pozwala na zapewnienie efektów zaraz po wykonaniu zabiegu, co odróżnia ten zabieg od skupltry, gdzie efekty zabiegu są widoczne dopiero po uruchomieniu zwiększonej produkcji kolagenu, co pozwala na odbudowanie właściwości skóry w postaci jej większej elastyczności, gładkości. Voluma jest zabiegiem, którego czas trwania jest podobny do skupltry. Natomiast efekty uzyskane po wykonaniu zabiegu voluma moga się utrzymywać nawet do dwóch lat po wykonaniu zabiegu. Z tego powodu medycyna estetyczna poznań może oferować ten zabieg jako alternatywą do bardziej ingerujących w ciało operacji oferowanych przez chirurgię plastyczną. Zabieg z wykorzystaniem preparatu voluma pozwala na uzyskanie efektów modelowania twarzy, które są proponowane dla kobiet w średnim, starszym wieku. Jest to również zabieg, który wypełnia ubytki w skórze, co sprawia, że jest to efekty, które są szybkie, więc są one wskazane dla kobiet, które oczekują natychmiastowych zmian w wyglądzie zarówno owalu twarzy a także skóry twarzy.

About The Author

admin

Leave a Reply